czerń i biel.Zdaje się, że nigdy nie zrezygnuję z czerni. Czasami to moja druga skóra. Czasami broni, szokuje, innym razem mnie chowa. Black is new me. Jeśli kolor to moje wariactwa, to czerń zdaje się mieć w sobie wszystkie me charaktery na raz. Nie wiem czym mnie tak przyciąga. Może tą ogromną tajemniczością, głębią, siłą i nieznanym. Kolor przychodzi do mnie falami. Zazwyczaj, gdy świeci słońce, lewa noga wstaje, gdy dzień wariackim się zapowiada. Z kolorami nigdy nic nie wiadomo. Zaskakują mnie, chichoczą. W materiałowych pudełkach kolory spędzają czas razem. Mieszają się czerwone kulki z żółcią, romansują wąsy na szarym i kwiatowe wzorki. Dojrzewają do połączenia, randkują, zaczepiają. Może skończy się to związkiem na lata. Choć w ostateczności muszą poszukać jeszcze odpowiedniej nitki, a z nimi to nigdy nic nie wiadomo. Jakieś wychudzone są, poskręcane. Nie wiedzą gdzie ogon, gdzie nos.

Czerń bywa samotna, zadumana, zaangażowana w nicości. Zazwyczaj chowa się z granatem, szarością i bielą. Ale to z tą ostatnią romansuje najczęściej. Ach, związek ten burzliwy, pełen namiętności. Oczywiście najwięcej w związku kontrastów. Białych bułek i kawioru, skarpetek dziurawych i drogich butów. Wiadomo, biel miłą jest, uczciwą, czerń złowrogą.

Z drugiego związku powstała dziś koszulka. Z miłości do asymetrii, do porannej jasności i wieczornego nieba. Biel po prawej, by niewinnością pokryć tusze ramienne. Czerń po lewej, by w większości zniewolić szaleństwo białej głowy. Czerń kołysze się na wietrze, niesforna jest. Biel faliście, po łuku, kryje swoje niepokoje. Koszulka uszyta na miarę, z japońskości. Z prostoty dwóch kolorów, długiego cięcia i jedynie dwóch kawałków materiału.

25 komentarzy:

 1. Ty to potrafisz z oczywistości zrobić coś zaskakującego! A przy tym znowu wszystko jest na miejscu, a proporcje są niezachwiane. Lubię to :). Naszyjnik jest ekstra!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki!! Trochę mi zajęło to wyważanie, ale mam nadzieję że efekt jest zadowalający:) Naszyjnik ostatnio mój ukochany:)

   Usuń
 2. Wszystko jest spójne, przemyślane i prawdziwe :) Bluzka robi świetne wrażenie, piękna jest, a z jakich tkanin ją szyłaś?
  Utożsamiam się z Twoimi słowami na temat czerni, odbieram ją podobnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Materiały pod nazwa MERINO :) niestety nie naturalny, ale uwielbiam to jak się układa i leje:)

   Usuń
 3. Uwielbiam czerń, nawet tutaj, w paragwajskim gorącym słońcu, nie umiem zupełnie z niej zrezygnować :-)
  Twoja bluzeczka jest fantastyczna, zachwyca mnie taka asymetria! Osobiście połączyłabym ją z innym kolorem, bo akurat z bielą nie lubimy się za bardzo ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czerń dlatego tez jest cudna, że łączy się z wszystkim doskonale, a i koszulka uszyta z innych materiałów i kolorów da radę :)

   Usuń
 4. Ale czarujesz! Miałabym zwykła bluzka a Ty znowu uszyłaś dzieło :)

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam Twoją kreatywności, zarówno w szyciu jak w kompozycji postów i co jeszcze uwielbiam? to jak piszesz! mogłabym Cię czytać godzinami :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, to już drugi głos o pisaniu i to przez Was coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że moje pisane dziwności mogą być dla kogoś zrozumiane.

   Usuń
 6. Uwielbiam asymetrię i biel i czerń, więc bluzka musi mi się podobać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. 3 x kocham!
  bluzka - zdjęcia - grafika
  Masz jakby inne oczy niż wszyscy, widząc w materiale to, co później udaje Ci się zrealizować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niebieskie mam oczy, z wada wzroku ;p Chyba nic w nic nie zmieniałam :)

   Dzięki!!

   Usuń
 8. Powtórzę się - fantastyczna bluzka. Jak czarodzieja potrafisz komponować. Świetna grafika

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna opowieść o kolorach idealnie zrealizowana w bluzce :) super wyglądasz!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki.
   Coraz bardziej lubię pisać historie o kolorach i ich przygodach :)

   Usuń
 10. Ciekawa forma, coś nowego coś niepowtarzalnego :-o

  OdpowiedzUsuń
 11. Idę dziś do kiosku i kogo widzę? Rzeczówki w Burdzie Szycie krok po kroku! Moim skromnym zdaniem powinnaś widnieć na okładce! Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Mała rzeczówkowa niespodzianka!
   Dziękuję serdecznie:) Dla mnie to wielki zaszczyt więc nadal jestem w skowronkach :)

   Usuń
 12. Bardzo fajna bluzka i ciekawa forma. Ja kiedyś też prawie zawsze w czerni chodziłam, ale już mi przeszło :P

  OdpowiedzUsuń
 13. "Biel po prawej, by niewinnością pokryć tusze ramienne" tym mnie "rozwaliłaś" ;))
  Bluzka za-cze-pis-ta i z góry uprzedzam "kradne" pomysł na asymetryczność B-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...