PATTERN DESIGN IIIPrzyszedł czas na mój ulubiony liść i ciężką przyjaźń z cudną rośliną.
Monstera - na początku przeraża swym imieniem. Myślisz sobie - na pewno nieprzyjaciel, złoczyńca. Ale przecież ona taka zielona, wielka, latem na pewno będzie mi cieniowym domkiem. Kształt zdecydowanie intrygujący, powyginany. Gdy jest młoda przypomina niewinne serce, na starość dziurkuje się tak, jakby ktoś chciał ją podgryźć. Czy to możliwe, że taka niewinna roślina może mieć liście o średnicy dochodzącej do 60cm? Nie sądzę.

Moja przyjaźń z monsterami rozwija się dość powoli. Są też dni rozpaczliwe. Liście walczą w wodzie, ja zmartwiona, bo żółkną. Zatem jeśli ktoś widziałby doniczkowaną monsterę nich mnie woła. Zaprzyjaźniłam się z tym zielonym złoczyńcą. Dlatego dzisiejszy wzór to prezent dla rośliny, a co mi tam. Może jeszcze mnie polubi.


Zdjęcia i mockupy: internety.

8 komentarzy:

 1. świetny ten wzór a w koszuli się zakochałam. gdyby można było gdzieś zdobyć materiał w taki wzór od razu uszyłabym sobie coś takiego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje! Może niedługo uda mi się wprowadzić w obieg kilka rzeczy w moim wzorem:)Ale jeszcze muszę to obmyślić:)

   Usuń
  2. ooo byłoby super,zapisuję się na listę kupujących, jakby co :D a poza tym, ostatnio przeglądając najnowsze Elle Decoration trafiłam na zdjęcie pewnej artystki, na którym pozowała razem ze swoimi wazonami i na jednym z wazonów znajdował się bardzo podobny (identyczny?)liść jak liść monstery - podejrzeć można tutaj http://malwinakonopacka.com/jungle/
   Swoją drogą - piękne te wazony!

   Usuń
 2. Bluza i torba na zakupy są najlepsze. Masz pomysły, aby czerpać z tego co nas otacza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam inspiracje naturą, chyba najbardziej się nimi cieszę.

   Usuń
 3. Kurka, Ty to masz talent! Dziś wybieram bluzę. Podziwiam z rozdziawionym pyskiem ;).

  OdpowiedzUsuń
 4. laaaa! fantastyczny ten print. na wszystkim prezentuje sie swietnie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...